Pár poznámek z mé IT kariéry

Aplikace pro řidiče kamionů - Uvod

Doba celkem pokročila, v současnosti již nikdo nechodí s kompasem či buzolou a papírovou mapou po venku. Natož tu to kombinaci používat v autě. Všichni, nebo valná většina z nás má smartphone – chytrý telefon, nebo tablet. A ten to přístroj není jen samotným telefonem, jak by se mohlo zdát. Je to malý počítač a umí toho opravdu hodně. Na můj vkus až moc.

Bezpečné uschování dat na PC, Noťasu, USB flash ...

Chci Vám ukázat, jak na PC, Noťasu, USB flash disku/klíčenky (prostě a jednoduše na každém datovém médiu, kde mohu ukládat a měnit data) - uložit bezpečně data. To, že schválně zmiňuji bezpečně... Podtrhuji, a je jedno zda budete používat operační systém Windows (XP, Vista, Win7, Win8), GNU Linux, FreeBSD atd. Pokud použijete dostatečně silné (bezpečné, počet znaků), a zapomenete to heslo. Zapoměňte na to, že někdo - kdokoli i státní organizace třeba, že se "nějak" nabourá do těch to dat a získá vaše data zpátky.

Zapomněl jsem heslo na svém PC

Chtěl bych Vám poradit,
pokud se stane a zapomenete na svém !! Upozorňuji předem, na svém počítači, noťasu !!- a používáte Windows XP (Home/Professional), Vista 32 bit/64 bit, W7, win2003/2005 a zapomněli jste heslo, lze si pomoci.

Jak na skryté volání a servisní kódy

Na skryté volání si mnozí pamatují. Když mněli starý mobilní přístroj, byla tato položka v nastavení přítomna.

Nyní již není a mnozí ani netuší, že i na smartfonu – chytrém telefonu, to lze učinit.

Je to přitom jednoduché.

Stačí zadat jistý kód před číslo a voala, dotyčný/á netuší kdo mu volá.

 

Upozorňuji že to není návod na zneužití té to funkce!!

 

Obnova smazaného souboru

Tak mne opět napadlo něco, co by se všem mohlo hodit (já to občas použiji také).

O co že jde? Nu, jsme lidé a ti, jak je známo (některým, jiní si myslí že jsou neomylní), jsme lidé omylní a občas děláme hovadiny typu - udělám si úklid v souborech.
Ano, je to "báječný" nápad, jak si omylem smazat soubor co ho potřebuji. A pak "je pozdě bycha honit ". OMYL!!! Tady se dá ještě pomoci. Opravdu.
Ne, nebudu popisovat techniky a postup co se dělá při obnově dat v profi laboratořích, či orgány ("... pokud by někdo měl zájem ....: i skladník ve šroubárně může si přečíst Vergilia v originále ..." ). Tak to popíši.

Vytvoření bezpečného hesla

Nu, všude se hovoří o bezpečnosti.
A já taky zmiňuji "bezpečné heslo". Co to vlastně je ...?
No, říká se že je to takové co nelze běžným způsobem zjistit ... (doporučuje se min.13 znaků...), já jsem "menší" paranoik a používám 18 až 23 znaků ...